Adsense

Adsense ”ads.txt” Sorunu ve Çözümü

Adsense ”ads.txt” Sorunu ve Çözümü, Kazançlarınız risk altında olabilir sorununuz kesin çözümü. Adsense txt hatası ve çözümü.

Her geçen gün giderek artan internetten para kazanma konusu ek iş cazip bir hal aldı. Bir çok kişi websiteleri açarak Adsense sayesinde reklamlardan para kazanıyor. Adsense başvurusunda ve başvurudan sonra bir çok hata ile karşılaşıyoruz. Bu hatalardan biriside ”Kazançlarınız risk altında: Bir veya daha fazla sitenizde ads.txt dosyası bulunmuyor. Gelirinizin olumsuz etkilenmesini önlemek için bu sorunu hemen düzeltin.” sorunudur. Bu sorunu çözmek aslında oldukça basit.

”ads.txt” Hata Çözümü

1- txt Nedir ? txt bir uzantı türüdür ve not defteri olarak kullandığımız bir çoğumuzun bilgisayarında bulunan program da aslında txt uzantılıdır.

2- ads.txt Nasıl oluşturulur? Not defterinin adını ”ads” şeklinde oluşturduğumuzda elimizde bir adet ads.txt dosyamız olmuş olacak.

3- ads.txt dosyamızın içine ne yazacağız? Oluşturduğumuz dosya içerisine ” google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ” bu şekilde ekliyoruz. Tek yapmamız gereken değişiklik ise pub-0000000000000000 buradaki yere kendi yayıncı kimlik numaranızı yazacaksınız. Yayıncı kimlik numaranızı Adsense hesap yönetiminden bulabilirsiniz.

4-ads.txt dosyamızı nereye yükleyeceğiz? Oluşturduğumuz dosyayı FileZilla aracılığıyla publich.html klasörümüze yani anadizinimize ekleyeceğiz ve işlem tamamlanmış olacak. Doğru şekilde yüklediğinizden emin olmak için siteadı/ads.txt şeklinde arama yaptığınızda klasörümüz çıkıyorsa ads.txt sorununu başarılı bir şekilde çözmüşüz demektir.

Ads-txt Sorunu FileZilla
Ads-txt Sorunu FileZilla

5-ads.txt Dosya Kontrolü Nasıl Yapacağız? ads.txt dosyasını Adsense’nin fark etmesi 2-4 günü bulabilmektedir. Hata girmezse hemen endişelenmeyin ve sabırla bekleyiniz.

WordPress ads.txt hatasını ve çözümünü yukarıda anlattık. Yapamayan ve hala sorunu alan arkadaşlarımız yorum yaparak veya iletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek bizlerden yardım isteyebilir.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı