WordPress SEO İçin Keywords ve Açıklama Kodları

WordPress SEO İçin Keywords ve Açıklama Kodları, Google’un SEO algoritmaları ne kadar değişse de ben site açıklaması ve anahtar kelimelerin SEO’ya etkisi olduğunu düşünmekteyim.

Her site kurduğumda meta kodları ile ”description” ve ”keywords” kodlarını siteme eklemekteyim. Hatta WordPress‘i ilk kurduğumda URL yapısını siteadı/postname şeklinde ayarlıyor kategori URL’sini sadeleştirip siteadı/kategoriadı şeklinde düzenliyorum.

Aşağıda sıralayacağım meta kodlarını sitenizi kurduktan sonra tema dosyalarında bulunan header.php de header etiketi altına yapıştırıyorsunuz ve açıklamalarla anahtar kelimeleri kendinize göre ayarlıyorsunuz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Açıklama meta etiketi 320 karakterden az olmalıdır. 320 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.
  • Anahtar kelime meta etiketi 260 karakterden az olmalıdır. 260 karakterden uzun olması arama motorları tarafından spam olarak yorumlanmaktadır.

Sitenize görsel eklerken içerikle alakalı görsel başlığı ve alternatif metin (Resim alt etiketi) ekleyerek SEO uyumlu şekilde sitenize görsel eklemiş oluyoruz.

Bu konulara kadar nereden geldim bilmiyorum ama aklıma geldikçe yazıyorum. 🙂

WordPress SEO İçin Keywords ve Site Açıklaması Kodu

<meta name=”description” content=”Sitenizin açıklama bölümü buraya gelecektir.” />

<meta name=”keywords” content=”sitenizle, ilgili, etiketleri, buraya, yazabilirsiniz” />

Bunları ekledikten sonra kendinize göre düzenlediğiniz takdirde sitenizin açıklama ve anahtar kelimelerini belirlemiş olacaksınız. Index almak için geçmiş yıllarda kullanmış olduğum bir meta etiketi daha aklıma geldi. Google algoritmaları bu kodu tanıyordu önceleri ama şuan tanıyıp tanımadığı tam kestiremiyorum ama sitemizde olmasının hiçbir sakıncası bulunmuyor.

<meta name=”robots” content=”index, follow” />

Google robotlarının siteyi indexlemelerini onaylıyoruz bir nevi.